A hetvenkedő katona
Plautus: A hetvenkedő katona
komédia
Bemutató 2013. március 9-én a Pesti Színházban
Plautus: A hetvenkedő katona
komédia
Bemutató 2013. március 9-én a Pesti Színházban
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2014. május 28. szerda, 19:00
Egy furfangos szolga a legváratlanabb pillanatokban és a legügyesebb cselekkel tesz keresztbe gazdájának, a hetvenkedő és gőgös katonának. Ám nemcsak a saját érdekében taktikázik: meg kell mentenie egy fiatal pár szerelmét. Ezzel egy olyan játékos sokszög alakul ki, és olyan kalandok kezdődnek, hogy csak kapkodjuk a fejünket, és fogjuk a hasunkat. Egy biztos, a szolgának gyorsan kell cselekednie, mert az idő rohamosan fogy, és a katona egyre elviselhetetlenebb.
A római komédia nagymesterének, Plautusnak a művei már születésük idején is különlegesnek számítottak metsző humorukkal, kalandos, csattanós szerkesztésükkel, remek párbeszédeikkel, korukat megelőző, szinte modern szemléletükkel és kegyetlenül pontos emberábrázolásukkal. Plautus páratlan nyelvmester is volt, szinte tobzódik a nyelvi játékokban, tréfás fordulatokban.
Ezért nagyszerű, hogy A hetvenkedő katona a bravúrosan verselő kortárs költő, Térey János új, bravúros fordításában kerül színpadra.
Plautus sodró lendületű bohócjátékát a fiatal, tehetséges rendező, Szőcs Artur állítja színpadra. Reményeink szerint az önfeledt szórakozás mellett sikerül ráirányítanunk nézőink figyelmét az antik drámairodalom örök értékeire, gazdagságára is:
"Jó lenne új tartalmat, értelmezést kínálni azoknak, akiknek ismerősen cseng ez a cím: A hetvenkedő katona. És jó lenne, ha a nézők egy kortárs szerző nevét keresnék a színlapon az előadás után. Ha pedig később utánanéznek a kornak, a szerzőnek, akkor sikerült olyan élményt nyújtani nekik, amiért érdemes esténként 7 órakor fölmennie a függönynek.” (Szőcs Artur)
A különleges zenei utazásnak is tekinthető est a nézőket a francia sanzon varázslatos világába repíti, ahol két legendás művész, Charles Aznavour és Edith Piaf dalai elevenednek meg. Aznavour egykor Piaf oldalán kezdte a pályáját sofőrként, titkárként és mindeneseként dolgozott mellette nyolc éven át, miközben a szakma fortélyait is elleste. Kapcsolatukból mély, különleges barátság született, amely Piaf élete végéig meghatározó maradt.
A StEFREM idén nyáron ismét visszatér a Benczúr Kerti Esték színpadára. Az együttes ősszel megjelenő, Égrekiáltó című új albumából is ízelítőt ad a közönségnek, amelyen a tagok saját dalai és szövegei hallhatók. A koncert az Egy álmon átesem címet kapta, ami az új lemez egyik dalszövegét idézi.
Szabadtéri előadás! Esőnap: július 12. vasárnap 20:30
Klasszikus kedvencek - Vox populi A Danubia zenekar koncertje
Nyári szabadtéri előadás, a Benczúr Ház Rendezvényközpont kerti színpadán!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!